آموزشی

زغال باکیفیت؟؟زغال بی کیفیت؟؟
شاید برای شما سئوال پیش بیاد که چگونه باید یک زغال فشرده با کیفیت را از زغال فشرده بی کیفیت تشخیص دهیم!
البته این یک سئوال مهم و در عین حال بسیار تخصصی است. چراکه دلایل مختلفی برای دشوار کردن این سئوال وجود دارد.
یکی اینکه اطلاعات مصرف کنندگان کامل نیست وفکر میکنند اگر یک زغال زیبا باشه و یا مثل پنیر نرم باشه ویا ترک نداشته باشه وِ….
قبلش اجازه دهید تا درمورد زغال فشرده ونحوه پخت آن توضیح مختصری داشته باشم.
زغال فشرده با دو نوع پخت به دست شما میرسد که پخت سنتی و پخت صنعتی می باشد.
در پخت سنتی بریکت تولید شده توسط دستگاه اکسترودر که در واگن های مخصوص قرار گرفته در کوره های آجری قرار میگیرد وبعد که درب آن توسط آجر وگل بسته شده و آتش میگیرد که بعد از زمان مشخصی بصورت کامل می سوزد. بریکت آتش گرفته در خلأ قرار گرفته وسپس بعد از زمان مشخصی سرد شده وبصورت زغال تبدیل می شود.
درپخت صنعتی این مراحل تا کوره یکی است ولی فرق خیلی خیلی مهم آن این است که در کوره صنعتی بریکت ها توسط مشعل گازی بصورت غیر مستقیم حرارت می بینند و کامل آتش نمیگیرند.بعد از زمان مشخصی حرارت دیدن مشعل خاموش شده ودرهمان کوره سرد شده وبه قسمت دیگرمثل بسته بندی برده می شوند.
تا اینجا یکی از دلایل مهم در کیفیت زغال را توضیح دادم. که زغال به دست آمده در کوره های سنتی کیفیت بالایی دارند. البته باید بدانید که زغال تولید شده در کوره های صنعتی به مراتب زیباتر وظاهر بسیار خوبی دارند ولی خب از لحاظ کیفیت حرفی برای گفتن ندارند.
پس سعی کنید موقع خرید یک زغال نوع پخت آن را حتما بپرسید.
برای اطمینان خود وبالا بردن اطلاعات خود بهتر است بدانید که زغال با پخت سنتی برنگ خود زغال است و امکان ترک وپریدگی لبه های زغال هم دارد. در عوض زغال با پخت صنعتی برنگ زغال که به رنگ زرد نزدیک است و ظاهری کاملا سالم و بدون ترک می باشد.
در مطالب بعدی علت داشتن و نداشتن ترک هر کدام را توضیح خواهم داد.
یکی دیگر از نشانه های یک زغال با کیفیت وزن آن می باشد که متاسفانه خیلی از تولید کنندگان برای بالابردن وزن. آن از مواد غیر عرف دیگری مثل شن و …. استفاده می کنند که بی شک در کیفیت زغال بسیار تاثیر گذار است..
صدای استخوانی و محکم زغال از ویژگی های دیگر یک زغال خوب است.اینکه شما وقتی دو عدد زغال را به هم می کوبید صدای استخوانی به گوش شما بدارد.
دیجی زغال تلاش دارد تا با تولید زغال فشرده درجه یک و باکیفیت بسیار بالااین محصول را با قیت بسیار مناسب ترو بصورت مستقیم به دست شما برساند.
لطفا در مورد این مطلب سئوال یا نقد و پیشنهادی داشتید با ما در میان بگذارید.
محصول ما بصورت کاملا تضمینی است و اگر برخلاف ویژه گی های یک زغال بسیار با کیفیت باشد بی قید وشرط محصول را مرجوع کرده و جبران خسارت می نماید.
لطف مارا دنبال کنید و به دوستان خود معرفی کنید. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟