زغال ارگانیک یا زغال با موادشیمیایی

سلام دوستان

در این نوشته میخواهم جهت بالا بردن اطلاعات خوانندگان و خصوصا مصرف کنندگان زغال مطلبی رو به اشتراک بگذارم.

خیلی از ما به عنوان مصرف کننده از طرق خاص زغال خود را تهیه و مصرف میکنیم و نمی دانیم که زغال تهیه شده از کیفیت برخوردار است یا خیر! شاید حتی ندانیم که مواد اولیه آن ارگانیک و طبیعی است یا از مواد شیمیایی هم استفاده شده یا خیر

زمانی هست من و شما میخواهیم برای خانه مثلا ماست تهیه کنیم. اکثر ما از بین ماست محلی و تهیه شده از شیرو ماست تهیه شده از شیر خشک و مواد افزودنی ماست محلی را انتخاب میکنیم. واضح است که طعم و کیفیت ماست محلی به مراتب بالاتر است البته ماست کارخانه ای هم قابل استفاده می باشد. ولی این کجا و آن کجا!!

مواد اصلی تهیه زغال فشرده خاک اره و پوست گردو و خاک زغال است نه بیشتر ونه کمتر.یعنی باخاک اره و خاک زغال هم میشه تولید کرد و مصرف کننده هم می تواند استفاده کند ولی فرقش دراین است که این زغال بدون پوست گردو ماندگاری ندارد.خاکستر بیشتری داردو مهمتر این که مواد شیمیایی ارزان قیمتی باید جایگزین پوست گردو شود.

امیدوارم تا اینجا به این موضوع مهم پی برده باشید. متوجه باشید که کیفیت محصول حتما مهم خواهد بود. حتما زغال تولید شده از از مواد اصلی یعنی فقط!!!لطفا توجه کنیدفقط و فقط خاک اره و پوست گردو و خاک زغال بی نهایت با زغال تهیه شده غیر از این محصول متفاوت می باشد. متاسفانه بدلایل متفاوتی تولید کنندگانی به این موضوع توجه نداشته و فقط به فروش و بدست آوردن سود فکر میکنند.

ما در دیجی زغال تلاش داریم با هدف کسب رضایت مصرف کننده دو هدف اصلی را دنبال کنیم . اول تولید زغال فشرده درجه یک تهیه شده از بهترین مواد ضایعات چوب مثل خاک اره و پوست گردو و خاک زغال بدون حتی ذره ای مواد شیمیایی و دوم حذف واسطه و فروش مستقیم و رساندن محصول خود با قیمت مناسب به دست مصرف کننده .

خواهش میکنم یک مطلب مهم را بخاطر داشته باشید که ترجیحا یک زغال فشرده با کیفیت نباید از لحاظ ظاهری خیلی زیبا به نظر برسد. از دید ما زغالی که خیلی زیباست (بدون ترک,قالب بندی بسیار دقیق و بدون لب پریدگی)حتما زغال خوبی نیست. در کیفیت این نوع زغالها شک کنید.

مد نظر داشته باشید که تیم دیجی زغال رسالت خود می داند تا در مورد این موضوعات اطلاع رسانی داشته باشد تا مصرف کننده با اطلاعات بیشتر محصول خود را انتخاب کند.

امیدواریم که توانسته باشیم در این راستا گامی برداشته باشیم. از شما خواننده عزیز نیز خواهشمندیم نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.https://wa.me/989124193559 

طرح توجیهی تولید زغال فشرده

طرح توجیهی واقعی تولید زغال فشردهhttps://digizoghal.com/blog/

مدتی است که تبلیغاتی در اینترنت وسایت های فروش زغال و حتی تلوزیون و در برنامه های متعددی از جمله میدون دیده میشه که ترغیب کننده بیننده به سمت تولید زغال فشرده می باشد. در ابتدا بیننده باچیزی که می بیند و میشنودواقعا جذب میشود. چرا که نه!

خیلی از ما سرمایه کمی داریم و میتوانیم به گفته آنها در این زمینه سرمایه گذاری کردوخیلی زود به درآمدی بالا رسید و سرمایه هم که تا حداکثر 6ماه بر میگردد


این یک سرمایه گذاری ایدال است.سرمایه کم.درآمد بالا.یک شغل تولیدی وخیلی شرایط خوب دیگر. 

شما چطور ؟؟ 

شما هم جذب شدید؟؟

فکر شما هم مشغول شد؟؟

شما هم دوست دارید سرمایه گذاری کنید؟؟

دوست دارید در موردش اطلاعات واقعی داشته باشید؟؟

دوست دارید شخص یا اشخاصی که در این حرفه مشغول هستند شما را صادقانه راهنمایی کنند؟؟

حکما کسانیکه برای این موضوع اهمیت قائل هستند و به دنبال مشاوره ای صادقانه هستند باید پیش زمینه ای داشته باشند. من اسمش رو میگذارم تمایل

اگر دوست یا دوستانی در مورد مشاوره صادقانه و واقعی و بدون بزرگ نمایی و کوچک نمایی تمایل داشتند میتوانند به واتس اپ دیجی زغال مراجعه کنند ویا در سایت ما در قسمت دیدگاه نظرشون را عنوان کنند تا بصورت متن تجربیات کامل و واقعیات را به رایگان در اختیارشان قرار دهم.

همانطور که میدانید دیجی زغال تولید کننده وعرضه کننده زغال فشرده می باشد و درسایت فروشگاهی عمدتا این موضوعات عنوان نمی شود.

اما مدیریت دیجی زغال تصمیم گرفتند در صورتیکه استقبال از این موضوع شود بی دریغ در اختیاردوست داران قراردهیم.

 

آموزشی

زغال باکیفیت؟؟زغال بی کیفیت؟؟
شاید برای شما سئوال پیش بیاد که چگونه باید یک زغال فشرده با کیفیت را از زغال فشرده بی کیفیت تشخیص دهیم!
البته این یک سئوال مهم و در عین حال بسیار تخصصی است. چراکه دلایل مختلفی برای دشوار کردن این سئوال وجود دارد.
یکی اینکه اطلاعات مصرف کنندگان کامل نیست وفکر میکنند اگر یک زغال زیبا باشه و یا مثل پنیر نرم باشه ویا ترک نداشته باشه وِ….
قبلش اجازه دهید تا درمورد زغال فشرده ونحوه پخت آن توضیح مختصری داشته باشم.
زغال فشرده با دو نوع پخت به دست شما میرسد که پخت سنتی و پخت صنعتی می باشد.
در پخت سنتی بریکت تولید شده توسط دستگاه اکسترودر که در واگن های مخصوص قرار گرفته در کوره های آجری قرار میگیرد وبعد که درب آن توسط آجر وگل بسته شده و آتش میگیرد که بعد از زمان مشخصی بصورت کامل می سوزد. بریکت آتش گرفته در خلأ قرار گرفته وسپس بعد از زمان مشخصی سرد شده وبصورت زغال تبدیل می شود.
درپخت صنعتی این مراحل تا کوره یکی است ولی فرق خیلی خیلی مهم آن این است که در کوره صنعتی بریکت ها توسط مشعل گازی بصورت غیر مستقیم حرارت می بینند و کامل آتش نمیگیرند.بعد از زمان مشخصی حرارت دیدن مشعل خاموش شده ودرهمان کوره سرد شده وبه قسمت دیگرمثل بسته بندی برده می شوند.
تا اینجا یکی از دلایل مهم در کیفیت زغال را توضیح دادم. که زغال به دست آمده در کوره های سنتی کیفیت بالایی دارند. البته باید بدانید که زغال تولید شده در کوره های صنعتی به مراتب زیباتر وظاهر بسیار خوبی دارند ولی خب از لحاظ کیفیت حرفی برای گفتن ندارند.
پس سعی کنید موقع خرید یک زغال نوع پخت آن را حتما بپرسید.
برای اطمینان خود وبالا بردن اطلاعات خود بهتر است بدانید که زغال با پخت سنتی برنگ خود زغال است و امکان ترک وپریدگی لبه های زغال هم دارد. در عوض زغال با پخت صنعتی برنگ زغال که به رنگ زرد نزدیک است و ظاهری کاملا سالم و بدون ترک می باشد.
در مطالب بعدی علت داشتن و نداشتن ترک هر کدام را توضیح خواهم داد.
یکی دیگر از نشانه های یک زغال با کیفیت وزن آن می باشد که متاسفانه خیلی از تولید کنندگان برای بالابردن وزن. آن از مواد غیر عرف دیگری مثل شن و …. استفاده می کنند که بی شک در کیفیت زغال بسیار تاثیر گذار است..
صدای استخوانی و محکم زغال از ویژگی های دیگر یک زغال خوب است.اینکه شما وقتی دو عدد زغال را به هم می کوبید صدای استخوانی به گوش شما بدارد.
دیجی زغال تلاش دارد تا با تولید زغال فشرده درجه یک و باکیفیت بسیار بالااین محصول را با قیت بسیار مناسب ترو بصورت مستقیم به دست شما برساند.
لطفا در مورد این مطلب سئوال یا نقد و پیشنهادی داشتید با ما در میان بگذارید.
محصول ما بصورت کاملا تضمینی است و اگر برخلاف ویژه گی های یک زغال بسیار با کیفیت باشد بی قید وشرط محصول را مرجوع کرده و جبران خسارت می نماید.
لطف مارا دنبال کنید و به دوستان خود معرفی کنید. 

تفاوت زغال فشرده و زغال چسبی

تفاوت زغال فشرده و زغال چسبی (جکسون)

زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

برای ساختن این ماده، دو روش وجود دارد یکی با استفاده از خرده زغال چوب که آن را آسیاب کرده و گرد به دست آمده را با گونه‌ای چسب که معمولا چسب طبیعی است به همراه برخی افزودنی‌های دیگر درهم می‌آمی‌زند، سپس مخلوط به دست آمده را تحت فشار و گرما قرار داده و به شکل‌های گوناگون (معمولاً چهارگوش یا استوانه‌ای یا تخم مرغی) قالب‌گیری می‌کنند.

در روش دوم فقط از الیاف طبیعی مخصوصا خاک‌اره استفاده شده و خاک‌اره نباید حاصل از چوب‌های صنعتی مانند نئوپان باشد و آن‌ها را توسط آسیاب خرد کرده و سپس خشک کرده و توسط دستگاه‌های فشار بالا به هم پرس کرده و بعد از این مرحله برای عملیات کربونیزاسیون آن‌ها را وارد کوره کرده که بسته به نوع کوره (صنعتی و سنتی) و جنس الیاف بکار برده شده (خاک اره؛ پوست گردو؛ و غیره) ۱۲ تا ۴۸ ساعت حرارت می‌دهند و سپس از کوره خارج کرده و داخل یک محفظه بسته قرار می‌دهند و بعد ۴۸ ساعت زغال حاصل می‌شود که این نوع زغال در تمامی کشورهای صنعتی به علت آلایندگی کمتر، بدون بو، بدون دود، عمر طولانی سوختن، گرما دهی بالا و حفاظت از منابع طبیعی جایگزین سوخت‌ها حتی زغال‌سنگ شده‌است.

تولید زغال فشرده و محیط زیست

تولید زغال فشرده و محیط زیست

در سال های اخیر به دلیل کاهش منابع تجدید ناپذیر سوخت های فسیلی, افزایش هزینه ی سوخت و وخیم ترشدن مسایل زیست محیطی, تحقیقات در زمینه ی منابع انرژی تجدیدپذیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. لذا برای کاهش آلودگی محیط زیست وگازهای گلخانه ای که در اثر سوختن یا یا دفن بقایای بیومس (زیست توده) ایجاد می شوند, زغال تولید شده از منابع تجدیدپذیر به ویژه زغال فشرده به عنوان سوخت جایگزین مورد توجه قرار گرفتهاست.

زغال فشرده از ضایعات خشک نظیر چوب حاصل از هرس درختان، ضایعات حاصل از صنایع چوبی، خاک اره، پوسته شلتوک و کاه درختان به دست می آید. به دلیل کمبود منابع چوبی, وجود مناطق صعب العبور و مسائل زیست محیطی ایران بازار مناسبی برای تولید و مصرف زغال فشرده می باشد. از این رو در این پژوهش، امکان تولید زغال در ایران, مزایای حاصل از آن و پتانسیل های موجود بررسی شده است.

این بررسی برای منطقه شهر اصفهان به طور موردی انجام شد. نتایج این تحقیق نشان داد که تولید زغال فشرده منجر به جلوگیری از قطع ۲۲۱۱۲۲ اصله درخت می شود. حفظ این تعداد درخت ۸۲۳۲۲ کیلوگرم هوای آلوده را فیلتر، ۳۸۱۹۲۲۲۲ لیتر آب باران را ذخیره و نیز سرمایی به اندازه ۲۲۱۱۲۲۲ کولر گازی را در سال تولید می کند. از منظر دیگر زغال فشرده تولیدی در شهر اصفهان سبب تامین گاز ۸۳ خانوار ایرانی می شود.

زغال از کجا آمد ؟

زغال

زغال چوب ماده ای سبک، شکننده و سیاه‌ رنگ که از نیم‌ سوختن چوب باقی‌ مانده یا از دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری بوده که قسمت اعظم ترکیبات آنها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن نا خالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌است.

انواع مختلف ذغال وجود دارد مانند ذغال لیمو ،ذغال کبابی ،زغال فشرده صادراتی ،زغال بریکت و ….
کیفیت ذغال ها بسته به روش تولید و مواد اولیه استفاده شده و کیفیت چوب آن متفاوت است .
روش تشخیص ذغال خوب سیاه و براق بودن آن می باشد.
یکی دیگر از ویژگی های ذغال خوب باید بتواند شعله را در خود نگهدارد و زود خاموش نشود و دوام بالایی داشته باشد.

 

انواع زغال

ذغال لیمو چیست؟

ذغال لیمو، نوع مرغوبی از ذغال است که از چوب درخت لیمو تهیه می‌شود.
این ذغال با دوام بوده و یکدست و آرام می‌سوزد. کاربرد اصلی آن برای قلیان است.
یکی از ذغال های با کیفیت است اما به دلیل اینکه قیمت آن نسبت به بقیه ی ذغال ها بالاتر است طرفدار کمتری دارد.

 

ذغال فشرده چیست؟

 

ذغال فشرده گونه ایی از ذغال است که از قطعات و خرده چوب و … تولید می گردد .
قیمت ذغال فشرده پایین تر از ذغال معمولی است .
دو نوع ذغال فشرده برای فروش آماده می گردد ، ذغال فشرده درجه یک صادراتی و ذغال درجه 2 .

زغال کبابی چیست؟

انواع مختلفی ذغال وجود دارد که بسته به روش تهیه و نوع ماده اولیه تشکیل دهنده کیفیت و قیمت های متفاوتی دارد.

یکی از ذغال های پر طرفدار ذغال کبابی است از ویژگی های یک ذغال کبابی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- بدون استفاده از مواد شیمیایی
2- بدون بوی بد و گاز
3- بدون جرقه و بدون سردرد
4- بدون صمغ
5- با خاکستر بسیار کم
6- دارای حرارت بالا

کاربرد زغال چیست؟

پخت‌وپز:
از ذغال به عنوان سوخت در منقل یا اجاق استفاده می‌شود. از منقل برای پخت غذا به روش کباب کردن استفاده می‌شود. گاهی از منقل ذغال افروخته برای دم کردن و گرم نگهداشتن چای استفاده می‌شود.

مصرف توتون و تنباکو:
یکی از کاربردهای اصلی ذغال چوب در تهیه قلیان است. افروختن یا سرخ کردن ذغال برای قلیان در ذغال گردان انجام می‌شود.

تهیه فولاد:
یکی از کاربردهای سنتی ذغال چوب در تهیه فولاد است.

ویژگی‌ های ذغال خوب چیست ؟
برخی از ویژگی‌ های ذغال خوب به این شرح است:
1-خاموش نشود و بدون باد زدن روشن بماند.
2-با دوام باشد.
3-دود نکند.
4-گاز و بو نداشته باشد.
5-جرقه نداشته باشد.
6-پرحرارت باشد.
7-.
آنچه از زغال باید بدانیم.

زغال انواع مختلفی دارد که بسته به روش تهیه ، نوع مواد اولیه و کیفیت چوب قیمت و کیفیت متفاوتی دارد.
انواع زغال ها عبارتند از زغال فشرده صادراتی ، ذغال لیمو ،زغال بلوط ،زغال کبابی و ….
دستگاه های های تولید کننده زغال عبارتند از اکسترودر – دستگاه خشک کن- دستگاه الک – دستگاه آسیاب.
زغال ها به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شوند.

×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟